Vytvoření aplikace pro databázi energeticky úsporných opatření v podobě informačního webu.

Základní informace


Název zadávacího postupu

Vytvoření aplikace pro databázi energeticky úsporných opatření v podobě informačního webu.

Systémové číslo NEN

N006/17/V00009122

Aktuální stav ZP

Ukončení plnění

Rozdělení na části

Ne

Identifikátor ZP na profilu zadavatele

P17V00009122

Režim VZ dle volby zadavatele

Veřejná zakázka malého rozsahu

Druh zadávacího postupu

Přímé zadání

Specifikace zadávacího řízení

Zakázka malého rozsahu

Druh

Veřejná zakázka na služby

Datum uveřejnění ZP na profil

13. 02. 2018 10:37

Kontaktní osoba zadavatele


Jméno

Michaela

Příjmení

Sobotková

E-mail

sobotkova@mpo.cz

Telefon 1

+420 224853381

Předmět


Popis předmětu

Objednatel požaduje vypracování studie zaměřené na „malé“ obnovitelné zdroje energie určené především pro spotřebu energie v místě výroby. Jedná se o využití obnovitelných zdrojů energie v rezidenčních a nerezidenčních budovách. Základem práce bude stanovení technického potenciálu u následujících technologických zařízení: a) fotovoltaická zařízení (pokud možno v rozdělení na střešní instalace, instalace na omítku, instalace v podobě stínících prvků apod.) b) solární kolektory c) tepelná čerpadla d) spalování biomasy e) malé větrné elektrárny Pro každý výše uvedený zdroj zvlášť bude v rámci studie navržena trajektorie možného rozvoje (tedy rozsahu naplnění technického potenciálu) v jednotlivých letech do roku 2030. V rámci studie budou rozpracovány různé trajektorie vývoje podle následujících vlivů: • vývoj na trhu technologií (vliv vývoje ceny technologie, účinnost technologie, FV s/bez baterií, s/bez akumulace do vody, tepelné čerpadlo bez FV/doplněné FV elektrárnou atd.) • změna ceny energie (nárůst o X % a Y %/pokles o X % a Y %) • politika státu: o bez vlivu státu o s podporou státu:  vyplývající z aktuálního nastavení politiky v oblasti OZE  návrhy možných podpor zpracované ve dvou scénářích: • ekonomicky potenciál s obecně přijatelnou dobou návratnosti • realizovatelný potenciál přijatelný pro stát i pro příjemce podpory Výstupem studie bude rozpracování několika scénářů možného rozvoje uvedených obnovitelných zdrojů (tedy rozsah naplnění technického potenciálu) v jednotlivých letech do roku 2030, a to pro každý výše uvedený typ technologických zařízení, včetně popisu předpokládaných vlivů ovlivňujících průběh scénáře. Studie bude dále obsahovat nulový scénář přirozeného rozvoje těchto zdrojů bez dodatečných státních zásahů. U jednotlivých scénářů bude kvantifikována úspora energie z titulu vlastní spotřeby energie vyrobené v OZE oproti nulovému scénáři, a to zvlášť pro každé výše uvedené technologické zařízení. Zaměření studie bude rozděleno na uplatnění „malých“ obnovitelných zdrojů energie v rezidenčních budovách (a dále na rodinné domy a bytové domy) a v nerezidenčních budovách. Ze studie vyplyne, v jaké skupině existuje větší potenciál a v jaké je větší schopnost jeho realizace. Ze studie by například mohl vyplynout závěr, že větší potenciál existuje v rezidenčních budovách, ale realizovat jej by bylo vhodné v nerezidenčním sektoru a za jakých podmínek.

Kód z číselníku NIPEZ

48810000-9

Název z číselníku NIPEZ

Informační systémy

Kód z číselníku CPV

48810000-9

Název z číselníku CPV

Informační systémy

Textové pole pro popis místa plnění

Praha

Položky předmětu


Zobrazit detail
Popis položky
DetailVypracování studie potenciálu malých obnovitelných zdrojů energie73300000-5Návrh a realizace výzkumu a vývojeObjednatel požaduje vypracování studie zaměřené na „malé“ obnovitelné zdroje energie určené především pro spotřebu energie v místě výroby. Jedná se o využití obnovitelných zdrojů energie v rezidenčních a nerezidenčních budovách. Základem práce bude stanovení technického potenciálu u následujících technologických zařízení: a) fotovoltaická zařízení (pokud možno v rozdělení na střešní instalace, instalace na omítku, instalace v podobě stínících prvků apod.) b) solární kolektory c) tepelná čerpadla d) spalování biomasy e) malé větrné elektrárny Pro každý výše uvedený zdroj zvlášť bude v rámci studie navržena trajektorie možného rozvoje (tedy rozsahu naplnění technického potenciálu) v jednotlivých letech do roku 2030. V rámci studie budou rozpracovány různé trajektorie vývoje podle následujících vlivů: • vývoj na trhu technologií (vliv vývoje ceny technologie, účinnost technologie, FV s/bez baterií, s/bez akumulace do vody, tepelné čerpadlo bez FV/doplněné FV elektrárnou atd.) • změna ceny energie (nárůst o X % a Y %/pokles o X % a Y %) • politika státu: o bez vlivu státu o s podporou státu:  vyplývající z aktuálního nastavení politiky v oblasti OZE  návrhy možných podpor zpracované ve dvou scénářích: • ekonomicky potenciál s obecně přijatelnou dobou návratnosti • realizovatelný potenciál přijatelný pro stát i pro příjemce podpory Výstupem studie bude rozpracování několika scénářů možného rozvoje uvedených obnovitelných zdrojů (tedy rozsah naplnění technického potenciálu) v jednotlivých letech do roku 2030, a to pro každý výše uvedený typ technologických zařízení, včetně popisu předpokládaných vlivů ovlivňujících průběh scénáře. Studie bude dále obsahovat nulový scénář přirozeného rozvoje těchto zdrojů bez dodatečných státních zásahů. U jednotlivých scénářů bude kvantifikována úspora energie z titulu vlastní spotřeby energie vyrobené v OZE oproti nulovému scénáři, a to zvlášť pro každé výše uvedené technologické zařízení. Zaměření studie bude rozděleno na uplatnění „malých“ obnovitelných zdrojů energie v rezidenčních budovách (a dále na rodinné domy a bytové domy) a v nerezidenčních budovách. Ze studie vyplyne, v jaké skupině existuje větší potenciál a v jaké je větší schopnost jeho realizace. Ze studie by například mohl vyplynout závěr, že větší potenciál existuje v rezidenčních budovách, ale realizovat jej by bylo vhodné v nerezidenčním sektoru a za jakých podmínek.
DetailVytvoření aplikace pro databázi energeticky úsporných opatření v podobě informačního webu.48810000-9Informační systémyObjednatel požaduje vypracování studie zaměřené na „malé“ obnovitelné zdroje energie určené především pro spotřebu energie v místě výroby. Jedná se o využití obnovitelných zdrojů energie v rezidenčních a nerezidenčních budovách. Základem práce bude stanovení technického potenciálu u následujících technologických zařízení: a) fotovoltaická zařízení (pokud možno v rozdělení na střešní instalace, instalace na omítku, instalace v podobě stínících prvků apod.) b) solární kolektory c) tepelná čerpadla d) spalování biomasy e) malé větrné elektrárny Pro každý výše uvedený zdroj zvlášť bude v rámci studie navržena trajektorie možného rozvoje (tedy rozsahu naplnění technického potenciálu) v jednotlivých letech do roku 2030. V rámci studie budou rozpracovány různé trajektorie vývoje podle následujících vlivů: • vývoj na trhu technologií (vliv vývoje ceny technologie, účinnost technologie, FV s/bez baterií, s/bez akumulace do vody, tepelné čerpadlo bez FV/doplněné FV elektrárnou atd.) • změna ceny energie (nárůst o X % a Y %/pokles o X % a Y %) • politika státu: o bez vlivu státu o s podporou státu:  vyplývající z aktuálního nastavení politiky v oblasti OZE  návrhy možných podpor zpracované ve dvou scénářích: • ekonomicky potenciál s obecně přijatelnou dobou návratnosti • realizovatelný potenciál přijatelný pro stát i pro příjemce podpory Výstupem studie bude rozpracování několika scénářů možného rozvoje uvedených obnovitelných zdrojů (tedy rozsah naplnění technického potenciálu) v jednotlivých letech do roku 2030, a to pro každý výše uvedený typ technologických zařízení, včetně popisu předpokládaných vlivů ovlivňujících průběh scénáře. Studie bude dále obsahovat nulový scénář přirozeného rozvoje těchto zdrojů bez dodatečných státních zásahů. U jednotlivých scénářů bude kvantifikována úspora energie z titulu vlastní spotřeby energie vyrobené v OZE oproti nulovému scénáři, a to zvlášť pro každé výše uvedené technologické zařízení. Zaměření studie bude rozděleno na uplatnění „malých“ obnovitelných zdrojů energie v rezidenčních budovách (a dále na rodinné domy a bytové domy) a v nerezidenčních budovách. Ze studie vyplyne, v jaké skupině existuje větší potenciál a v jaké je větší schopnost jeho realizace. Ze studie by například mohl vyplynout závěr, že větší potenciál existuje v rezidenčních budovách, ale realizovat jej by bylo vhodné v nerezidenčním sektoru a za jakých podmínek.

Místo plnění


Nenalezen žádný záznam. Nemáme co zobrazit.

Doplňující informace


VZ zadávána na základě RS/RD

Ne

Zadávaná v DNS

Ne

Výsledkem ZP bude zavedení DNS

Ne

Jedná se o rámcovou dohodu

Ne

Importovaná VZ

Ne

Evidence uveřejnění v NEN


Zobrazit detail
Detail13. 02. 2018 10:38Uveřejnění změn na zadávacím postupu